top of page

HAKKIMDA

ERCAN TELCİ

Uzmanlık alanları; 1974 İstanbul doğumlu olan Ercan Telci,  Meslek hayatını profesyonel yetişkin eğitmenliği kapsamında; Satış merkezli tüm eğitimleri vermekle birlikte,  Saha Satışı Teknikleri, Gerilla Sıcak Satış, Kurumsal Satış, Satış Kapama, Müzakere Sanatı, Fiyat Ve Tüm İtirazları Aşma Becerileri, Retorik(ikna)Sanatı, Nöro Satış, Etkili İletişim Becerileri, Yeni Müşteriler Kazanma,  Kalıcı Motivasyon Kazanma becerileri, Takım Çalışması, Stres Yönetimi, Problem Çözme, İmaj Yönetimi, Beden Dili, İlham Veren Liderlik, Etkin Verimli Zaman Yönetimi Doğru Karar Alma, Pazarlama Stratejileri, Nörobilim, Algı Yönetimi alanlarında ödüller getiren Eğitim ve Seminerlerini vermektedir.   ​

Eğitim: İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi ‘’Liderlik Pazarlama ve Etkin Yöneticilik’’ eğitim programını tamamladı. Uluslararası dünyanın en iyi koçluk okulu ve koç Federasyonu (ICF) onaylı Erickson Koçluk Okulu’nda koçluk eğitimi aldı. İzzet Baysal Üniversitesinde Pazarlama bölümü ihtisasına devam etmektedir.

Akredite: T.C Ticaret Bakanlığı Akredite Onaylıdır. Platform Akademi ‘’Eğiticinin Eğitimi’’ programını ve İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim Stratejik Pazarlama Satış yönetimi sertifika programlarını tamamladı.


Hollanda ve Belçika’da bulunan Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent management and self Leadership training Türkiye merkezi (Lead Empowerment Motivation Performance Accrete)’de koçluk programı aldı.

Satış dünyasının en büyük ismi ile çalıştı: Türkiye’nin tartışmasız alanında en tecrübeli ve satış hocalarının, hocalarının hocası olan Satış Aşk’tır kitabının yazarı ‘’Özkan Kaymak’’ hocadan bire bir, yüz yüze 200 saati aşan kişisel usta satış koçluğu eğitimi aldı ve birlikte üç yıl çalışıp şirketlere satış eğitimleri gerçekleştirdi.


Ödülleri: Arka, arkaya 3 yıl ve son olarak 2017 Ekim ayında Gelişim Üniversitesinde gerçekleşen ‘’SATIŞ ZİRVESİ’’ Kongresinde ve Üniversite ve Gelişim Liderler Kulübü öğrencileri tarafından yapılan ankette, Yılın En Başarılı Satış Eğitmeni seçildi.


Kitapları: 1.Kitabı Ceres yayın evinden SATIŞ BİLGELİĞİ adlı satış pazarlama kitabının yakında 4.baskısı çıkacaktır. 2 kitabı Yeni normalde satışın şifreleri digital kitabıdır.3.kitabı Yunus Diliyle Satış Kasım ayında raflarda olacak. İş ve ekonomi dünyasının en önemli dergisi Capital Temmuz 2019 sayısında CEO’lar ne okuyor adı altında ‘’SATIŞ BİLGELİĞİ’’ Kitabımızı okuyucularına önermiştir.

Bizimle çalışmaktan mutlu olanlar :  Eczacıbaşı,, Simens, Baymak, İstanbul Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Erciyas holding, İttifak holding, İstikbal, Bellona, Volkswagen Doğuş oto Acarlar, Cbn lojistik, Karcher, Aydem Gediz Elektrik, Federal Elektrik, Arçelik, Sabancı Dx Bulutistan, Roksit  Bilişim, Otorento, Best Fm, Duymer İşitme Arfen İnşaat, Volvo Ascendum, Lr Kozmetik,Farmasi, Semak Tarımsal makinalar ,Papatya mobilya, Mc Filtre, Marcegaglio Demir Çelik, Realty World Türkiye, Baymak, İnoksan, Netafim, Ottobock ,Ersaş Alüminyum, Teknik Kimya gibi değişik sektörlerden pek çok şirkete ise: Satış ve Motivasyon eğitimleri vermektedir.

Bununla birlikte 35’i aşkın seçkin üniversitede Satış Yönetimi, Pazarlama, Liderlik, Motivasyon, İletişim gibi konularda seminerler ve konferanslar vermiştir.

İŞ HAYATI

İş hayatına 1980’lerin hemen başında, altı yaşında otomotiv sektöründe dükkan süpürerek alaylı başladı. Kariyerine, 1986’da daha on iki yaşında iken ilk işletmesi olan bakkal dükkanını açarak devam etti.

Çocukluğu Tahtakale, Perşembe pazarı, Taksim otomotiv sanayi piyasalarında geçti. Küçük yaşta tüccar babanın yanında ambar fişi kesen, koli yapan, irsaliye kesen, sırtında mal taşıyan, ambara götüren biriydi. Sokaklar da suda sattı. Bakkalcılıkta yaptı, pazarda limonda sattı. Satışı sokaklarda öğrendi.

 Otomotiv sektöründen, sigortaya, mağazacılıktan, evsel dayanıklı tüketim ürünlerine, turizme, işletmecilikten, tekstile, inşaat’ dan, aydınlatma sektörüne, çeşitli bayiliklerden, distribütörlüklere, satış yöneticiliğine, patronluğa çok farklı alanlarda çalışarak paha biçilmez piyasa, insan ve satış tecrübeleri edindi.

Sabancı holding, Aksoylar Grup Holding, Cevahirler holding, Dünya pazarlama A.Ş ,Arslan Elektrik Elektronik Turizm İnşaat A.Ş birlikte yol aldığı ve satış yöneticiliği yaptığı bazı şirketlerdendir.

Yürüyüş, dans, bisiklete binme, seyahat etmekten, iş dünyası, mesnevi, psikoloji ve felsefe kitapları okumaktan hoşlanan sosyal kulüp etkinliklerinde bulunan, sahada büyük iş adamı ve esnaflarla sohbet etmekten, şirketlerin talebi doğrultusunda kendi uzmanlığı dahilinde çığır açıcı ve motive edici konuşmalar yapmaktan çok büyük keyif almaktadır. Öğrenciliği hiç bitmeyen Telci Pazarlama Lisans programı ihtisasına devam etmektedir.


İngilizce bilen Ercan Telci, Telci 40 yılı aşan çalışma hayatı ve 13 yıllık eğitmenlik tecrübesi boyunca yüzlerce kuruluşa , binlerce kişiye eğitim ve koçluk hizmeti vermiştir. On sekiz yıllık evli ve on bir yaşında bir prensesin babasıdır.

ercantelci

ALDIĞI ÖDÜLLER

2015 yılı Mayıs ayında İzmit Üniversitesinde 9 üniversite 26 üniversite kulübünün ortaklaşa düzenlediği II.Büyük Marmara İnovasyon Zirvesinde; Yılın En iyi İnovatif Satış Koçu Olarak seçildi ve Bu Büyük Konferansta Konuşma yaptı.

2014 yılında JCI Adaylık Komitesi Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu kendisini en başarılı on genç arasında aday göstermiştir.

2015 Aralık ayında Trakya Üniversitesi Finans Topluluğu Rektörlük, Tüfit üyeler ve 600 üniversite öğrencisinin katılımı ile TÜRKİYE’NİN EN YENİLİKÇİ SATIŞ EĞİTMENİ Ödülünü aldık.

2016 Ocak ayında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünce 1000 Kişinin katıldığı konferansta öğrencilerin ve Risk Topluluğu üyeleri tarafında TÜRKİYE’NİN EN İYİ SATICISI VE MOTİVASYON KONUŞMACISI Ödülünü aldı.

 

2017 Ekim ayında Gelişim Üniversitesinde gerçekleşen ‘’SATIŞ ZİRVESİ’’Kongresinde ve Üniversite ve Gelişim Liderler Kulübü öğrencileri tarafından yapılan ankette, Yılın En Başarılı Satış Eğitmeni seçildi.

Türkiye’de Arka arkaya 3 yıl ödül alan tek satış eğitmenidir.

SEMİNERLERİMİ ALAN ÜNİVERSİTELER

İstanbul Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Beykent Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi (3 Kez)

İstanbul Süleyman Şah Üniversitesi

İstanbul Plato Meslek Yüksek Okulu

Konya Selçuk Üniversitesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (2 Kez)

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi

Nevşehir Hacı Bektaş-I Veli Üniversitesi

Yalova Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

İzmit Üniversitesi

Kütahya Sağlık Yüksek Okulu

Düzce Üniversitesi

Girişimcilik Ve Kariyer Topluluğu

Trakya Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

TAMAMLAMIŞ OLDUĞU PROGRAMLAR

Erickson Coaching International
Modul 1- ICF Creating High motivation
Modul 2- ICF Creative Solutions
Modul 3- ICF Coaching for High Performance
erickson-coaching-logo.png
İstanbul Institute
Yıldız Teknik Üniversitesi İşbirliği
Liderlik, Pazarlama ve Etkin Yöneticilik Programı
ytu-logo.png
Platform Akademi
Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğiticinin Eğitimi Programı Tamamlandı
platform-akedemi-logo.png
İstanbul Üniversitesi
Satış ve Pazarlama Etkin Yönetimi Uzaktan Eğitim Programı Tamamlandı
iuv.logo.png
Lempa Eğitim Danışmanlık

Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent management and self Leadership Training Türkiye merkezi (Lead Empowerment Motivation Performance Accrete)’

lempa-logo.png
Öz Tanıtım Danışmanlık

ÖZKAN KAYMAK 200 Saat Koçluk(Satış ve İletişim Stratejileri) 2 yıl birlikte çalıştı.

(Satış hocalarının hocası&İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Hocalığı 14.Yıl)

oz-tanitim-logo.png
Sinan Bayraktar Eğitim Danışmanlık
Tahsilat Yönetimi Ve Satış Finans Eğitimi (Sinan Bayraktar.2015) Okan Üniversitesi Öğretim görevlisi 50 Saat.
sinan-bayraktar-logo.png
bottom of page