top of page

HAKKIMDA

AKADEMİK TECRÜBESİ

1974 İstanbul doğumlu olan Ercan Telci, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi ‘’Liderlik Pazarlama ve Etkin  Yöneticilik’’ eğitim programını ve Kanada’da kurulmuş olan Uluslararası dünyanın en iyi koçluk okulu Erickson Coaching International programını  tamamladı.

Milli eğitim bakanlığı onaylı Platform Akademi ‘’Eğiticinin Eğitimi’’ programını ve İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim Stratejik Pazarlama Satış yönetimi sertifika programlarını tamamladı.

Hollanda ve Belçika’da bulunan Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent management and self Leadership training Türkiye merkezi (Lead Empowerment Motivation Performance Accrete)’de koçluk programı aldı.

Türkiye’nin satış konusunda tartışmasız en tecrübeli ve satış hocalarının, hocası olan Satış Aşk’tır kitabının yazarı ‘’Özkan Kaymak bey hocadan bire bir, yüz yüze 200 saati aşan kişisel usta satış koçluğu eğitimi aldı ve birlikte 2,5  yıl çalışıp satış eğitimleri verdi.

ercan-telci-kim.png

Ayrıca Situation Managament Systems (ABD) firmasının Türkiye temsilciliğinden bire bir 10 modül kişisel satış koçluğu eğitimi aldı. Arka, arkaya 3 yıl ve son olarak 2017 Ekim ayında Gelişim Üniversitesinde gerçekleşen ‘’SATIŞ ZİRVESİ’’Kongresinde ve Üniversite ve Gelişim Liderler Kulübü öğrencileri tarafından yapılan ankette, Yılın En Başarılı Satış Eğitmeni seçildi.

Türkiye’nin en büyük tekstil akademisi Nişantaşı  İMA (İstanbul Moda Akademisi) satış eğitim akademi hocasıdır ve düzenli eğitimler vermektedir. Mayıs 2019’da  Ceres yayın evinden  ‘’SATIŞ BİLGESİ ’’adlı satış pazarlama kitabı çıkmıştır. İş ve ekonomi dünyasının en önemli dergisi Capital Temmuz 2019 sayısında CEO’lar ne okuyor adı altında ‘’SATIŞ BİLGELİĞİ’’Kitabımızı okuyucularına önermiştir. Gençlere yönelik Aylık eğitim ve yaşam dergisi Kolej’de makaleleri yayınlanmıştır.

İngilizce bilen Ercan Telci, otuz beş yılı aşkın satış yönetimi pazarlama, işletme tecrübesine sahiptir. On beş yıllık evli ve Esila adında sekiz yaşında  bir kız çocuğu babasıdır.

PROFESYONEL İŞ HAYATIM

İş ve Satış hayatına Ticaretin altın kurallarının ve kadim bilgilerinin yazıldığı yer olan Taksim’de babasının dükkanında Otomotiv Sanayi sektöründe  1982’de başladı.  Köklü esnafların (Rum-Ermeni-Musevilerin) içerisinde satış elemanı olarak usta-çırak ilişkisi içinde alaylı olarak yetişti ve 10 yılı aşkın piyasa ve saha deneyimleri edindi. Çocukluğu Tahtakale, Perşembe pazarı, Taksim otomotiv sanayi piyasalarında geçti. Küçük yaşta tüccar babanın yanında ambar fişi kesen,koli yapan,irsaliye kesen,sırtında mal taşıyan,ambara götüren biriydi. Sokaklar da suda sattı. Bakkalcılıkta yaptı, pazarda limonda sattı. Ardından Sigorta sektöründe Amerikan life Union Insurance şirketinde satış deneyimleri yaşadı.

Turizm sektöründe Cevahirler Holding A.Ş, Riva Turizm A.Ş. Aksoylar Holding A.Ş.  beş yıldız hotellerinde satış, pazarlama, ön büro, night manager departmanların da uzunca yıllar başarılı görevler aldı. Sabancı Group Mehmet Sabancı beyin özel şirketi Demo Group’ta 4 yıl satış yöneticisi olarak görev aldı. Vizyon, Kurumsallık ve Hedefler noktasında kendisinden özel derinliği olan deneyimler aldı. 450 kişinin çalıştığı ,Dünya pazarlama Holdingde saha  satış müdürü ve kurumsal bayi olarak uzun yıllar çalıştı. Bir taraftan hizmet sektörüne devam edip, kendi işletmesi olan Beşiktaş Green’s Restaurantı işletti, Tekstil sektöründe Leventte Free Şhop Genç Giyim tekstil markasını kurdu. Tekstil piyasası olan Merter, Zeytinburnu, Yenibosna tekstil piyasalarında derin saha ve piyasa tecrübeleri edindi.

Mir Grup-AO Smith endüstriyel arıtım teknolojileri şirketinin kurumsal İstanbul satış müdürlüğü, ana bayiliği, iş ve çözüm ortaklığını 10 yıl sürdürdü. 1998 Yılında kurduğu kendi şirketi Home Life Evsel Pazarlama dayanıklı tüketim malları ile Amerika’nın temizlik ve sağlık sistemleri dev firması  Filter Queen , İtalyan devi Polti ve Saxel, Alman firması Karcher A.Ş, Senur Elektirik Motorları Ticaret A.Ş, Bisen A.Ş enerji sektöründe kurumsal bayilikler yaptı.

HALİ HAZIRDA

2015’den bu yana sektörde 30 yıl deneyime ve kurumsal büyük referanslara sahip 40 kişilik ekibiyle sektörde marka olmuş Arslan Elektronik Taahhüt ve Turizm Mühendislik  Aydınlatma inşaat A.Ş’nin Türkiye Satış Direktörlüğünü yapmaktadır.

2008 yılında İstanbul İş adamları Derneği ile başladığı satış eğitimleri sonrası,

2011 yılında kurduğu Erte Eğitim Danışmanlık firmasında danışmanları ve eğitmenleri ile birlikte saha satış eğitimleri vermektedir.

Bununla birlikte 2017’de  Bursa’da açılan Lempa Eğitim Danışmanlık firmasının kurucu çözüm ortağıdır.

İngilizce bilen Ercan Telci, otuz beş yılı aşkın satış yönetimi pazarlama, işletme tecrübesine sahiptir. On beş yıllık evli ve Esila adında sekiz yaşında  bir kız çocuğu babasıdır.

EĞİTİM VERDİĞİMİZ BAZI REFERANSLARIMIZ

Kastaş Holding,Faydası çok Holding, Doğuş Oto Volkswagen Acarlar, Logo yazılım Ata destek, Honda Köşkdere  Işıl Otomotiv, Gençpa, Pekintaş A.Ş, Aydem A.Ş.-Gediz Elektrik A.Ş, Taegutec Doruk Kesici, Kennametal Png Mühjendislik   Farmasi Kozmetik A.Ş.Türkiye, Bursa Yatsan-Tempure, Alltech Efor Gurubu,Altın Emlak, Century21Gayrimenkul , Rainbow Temizlik Robotları, Nurtekst Tekstil, Broche Medikal, UİB Bursa İhracatçılar birliği, Best Fm Radyo Omsan lojistik, Akçelik Demirçelik A.Ş, Hilal Trans Lojistik A.Ş, Doa software yazılım,Bolat Medikal, Dekar İnşaat A.Ş, Santeks tekstil A.Ş , İstoç esnaf iş adamları merkezi,Lizeria Aydınlatma A.Ş.,Antonina Turizm,Üçay mühendislik A.Ş.Mech Soft yazılım,Hasco metal, Halktan Kurugıda A.Ş, İbavalresa Boya A.Ş. Study Zone Yurtdışı Eğitim Danışmanlık,4Phones İntrnational,Emko A.Ş.,Orakçı Şirketler topluluğu,Teknik Kimya,Vesta vyg puplish group ,Ottobock Medikal,Doruk kesici, Centrium sağlık hizmetleri,,Bonny Tekstil, vs dir.

ALDIĞI ÖDÜLLER

2015 yılı Mayıs ayında İzmit Üniversitesinde 9 üniversite 26 üniversite kulübünün ortaklaşa düzenlediği II.Büyük Marmara İnovasyon Zirvesinde; Yılın En iyi İnovatif Satış Koçu Olarak seçildi ve Bu Büyük Konferansta Konuşma yaptı.

2014 yılında JCI Adaylık Komitesi Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu kendisini en başarılı on genç arasında aday göstermiştir.

2015 Aralık ayında Trakya Üniversitesi Finans Topluluğu Rektörlük, Tüfit üyeler ve 600 üniversite öğrencisinin katılımı ile TÜRKİYE’NİN EN YENİLİKÇİ SATIŞ EĞİTMENİ Ödülünü aldık.

2016 Ocak ayında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünce 1000 Kişinin katıldığı konferansta öğrencilerin ve Risk Topluluğu üyeleri tarafında TÜRKİYE’NİN EN İYİ SATICISI VE MOTİVASYON KONUŞMACISI Ödülünü aldı.

 

2017 Ekim ayında Gelişim Üniversitesinde gerçekleşen ‘’SATIŞ ZİRVESİ’’Kongresinde ve Üniversite ve Gelişim Liderler Kulübü öğrencileri tarafından yapılan ankette, Yılın En Başarılı Satış Eğitmeni seçildi.

Türkiye’de Arka arkaya 3 yıl ödül alan tek satış eğitmenidir.

SEMİNERLERİMİ ALAN ÜNİVERSİTELER

İstanbul Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Beykent Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi (3 Kez)

İstanbul Süleyman Şah Üniversitesi

İstanbul Plato Meslek Yüksek Okulu

Konya Selçuk Üniversitesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (2 Kez)

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi

Nevşehir Hacı Bektaş-I Veli Üniversitesi

Yalova Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

İzmit Üniversitesi

Kütahya Sağlık Yüksek Okulu

Düzce Üniversitesi

Girişimcilik Ve Kariyer Topluluğu

Trakya Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

TAMAMLAMIŞ OLDUĞU PROGRAMLAR

Erickson Coaching International
Modul 1- ICF Creating High motivation
Modul 2- ICF Creative Solutions
Modul 3- ICF Coaching for High Performance
erickson-coaching-logo.png
İstanbul Institute
Yıldız Teknik Üniversitesi İşbirliği
Liderlik, Pazarlama ve Etkin Yöneticilik Programı
ytu-logo.png
Platform Akademi
Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğiticinin Eğitimi Programı Tamamlandı
platform-akedemi-logo.png
İstanbul Üniversitesi
Satış ve Pazarlama Etkin Yönetimi Uzaktan Eğitim Programı Tamamlandı
iuv.logo.png
Lempa Eğitim Danışmanlık

Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent management and self Leadership Training Türkiye merkezi (Lead Empowerment Motivation Performance Accrete)’

lempa-logo.png
Öz Tanıtım Danışmanlık

ÖZKAN KAYMAK 200 Saat Koçluk(Satış ve İletişim Stratejileri) 2 yıl birlikte çalıştı.

(Satış hocalarının hocası&İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Hocalığı 14.Yıl)

oz-tanitim-logo.png
Sinan Bayraktar Eğitim Danışmanlık
Tahsilat Yönetimi Ve Satış Finans Eğitimi (Sinan Bayraktar.2015) Okan Üniversitesi Öğretim görevlisi 50 Saat.
sinan-bayraktar-logo.png
bottom of page